Verkeersmaatregelen Berlare kermis

Updated:
14/09/2026

Van zaterdag 26 tot en met woensdag 30 september 2026 vindt de septemberkermis plaats in Berlare. Hou rekening met de tijdelijke verkeersmaatregelen, volg de signalisatie en respecteer de aanwijzingen van de politie.

Kermistraject

Het kermistraject omvat:

  • Dorp, vanaf de schandpaal tot het kruispunt Hoogstraat/Warande;
  • Warande, vanaf het kruispunt met de Hoogstraat tot en met het kruispunt met de Kerkhofdreef;
  • Kerkhofdreef, vanaf Molenhoek tot het kruispunt met Dorp;
  • Bauteneirswegel.

Op en rond het kermistraject worden verschillende kruispunten en toegangswegen afgesloten.

Wanneer is het kermistraject afgesloten?

Het kermistraject wordt op volgende momenten afgesloten voor alle verkeer:

  • Woensdag 23 september: van 12 uur tot woensdag 30 september om 24 uur, tussen de kruispunten Warande/Hoogstraat en Warande/Kerkhofdreef. Deze afsluiting is nodig voor de terrasuitbreiding van café De Warande.
  • Zaterdag 26 september: van 13 tot 24 uur. Het gedeelte tussen de schandpaal en de Nieuwstraat blijft tijdens de wielerwedstrijd toegankelijk. De politie regelt het verkeer.
  • Zondag 27 september: van 14 tot 24 uur.
  • Maandag 28 september: van 16 tot 22 uur.
  • Dinsdag 29 september: van 7 tot 24 uur.
  • Woensdag 30 september: van 13 tot 22 uur.

Op maandag 28 september wordt de afsluiting ter hoogte van frituur De Zoutkorrel geplaatst. Zo hoeft het doorgaand verkeer op deze rustigere kermisdag geen omleiding te volgen.

Omleidingen

Tijdens de afsluiting van het kermistraject gelden volgende omleidingen.

Verkeer komende van Schoonaarde:
Dorp – Gaver – Koolstraat – Turfputstraat – Nieuwstraat.

Tijdens de wielerwedstrijd van 26 september is er richting Donk geen omleiding. De politie regelt het verkeer.

Tijdens de wielerwedstrijd van 30 september gelden voor het verkeer richting Zele aangepaste omleidingen:

  • Licht vervoer: Van Tieghemstraat – Quôte – Hogeweg – Schuurputstraat – Schuitje – Kamershoek. De politie regelt het verkeer waar de omleiding het wedstrijdparcours kruist.
  • Zwaar vervoer: Frankrijkstraat – Dorp. De politie regelt het verkeer op het wedstrijdparcours.

Verkeer komende van Overmere:
Blauwhoofdreef – doorsteek door Broekbos naar Turfputstraat – Sluis – Hoogstraat – Leopolddreef – Galgenbergstraat.

Parkeerverboden

  • Op het kermistraject en het grasplein achter sporthal Berlare geldt een parkeerverbod van dinsdag 22 september om 6 uur tot donderdag 1 oktober. Dit is nodig voor de plaatsing van de kermiskramen en -wagens.
  • Op de parkeerstroken achter de kerk geldt een parkeerverbod van donderdag 24 september om 6 uur tot donderdag 1 oktober voor de plaatsing van de gemeentelijke toiletwagen.
  • Tijdens de afsluiting geldt een parkeerverbod op het volledige kermistraject.
  • Tijdens de jaarmarkt op dinsdag 29 september geldt bovendien van 7 tot 15 uur een parkeerverbod in de Warande, vanaf het kruispunt Warande/Kerkhofdreef tot het kruispunt Warande/Bollewerkstraat, inclusief het pleintje.

Bereikbaarheid tijdens de kermis

Ook tijdens de kermisperiode blijft de bereikbaarheid voor bewoners gegarandeerd:

  • De knip in de doorsteek tussen Broekbos en Turfputstraat wordt tijdelijk opengesteld, van Broekbos richting Turfputstraat.
  • De bareel aan sporthal Berlare wordt tijdens de volledige kermisperiode geopend. Zo kunnen bewoners van de Kerkwegel hun woning bereiken. De doorgang is enkel toegankelijk voor plaatselijk verkeer.
  • De paaltjes in de Bauteneirswegel worden tijdelijk verwijderd, zodat bewoners via Bauteneirshof hun woning kunnen bereiken.
  • Het eenrichtingsverkeer in de Kerkhofdreef wordt tijdelijk opgeheven tussen de kruispunten Molenhoek/Kerkhofdreef en Kerkhofdreef/Warande.

Meer info

Het volledige programma vind je op beleefberlare.be/kermisberlare.