Het Agentschap Wegen en Verkeer start in maart met de aanleg van nieuwe asfaltfietspaden langs de Donklaan, Blauwhofdreef en Nieuwstraat. Ook vier bushaltes worden toegankelijker gemaakt en het kruispunt met de Turfputstraat wordt heraangelegd. In de Nieuwstraat wordt het fietspad doorgetrokken.
De nutsleidingen langs dit tracé werden de afgelopen maanden al vernieuwd door De Watergroep, Fluvius, Wyre, Proximus en Fiberklaar zodat de infrastructuur toekomstbestendig is.
Timing en fasering
De werken starten in maart, aan het begin van de krokusvakantie, en duren tot juli 2025. Ze worden opgesplitst in drie fasen om de hinder te beperken.
- De eerste fase (Donklaan) en tweede fase (Nieuwstraat) worden tegelijkertijd uitgevoerd en duren de hele maand maart.
- Daarna start de derde fase (Donklaan en Blauwhofdreef) die duurt tot juli.
Verkeersmaatregelen
- Op deze pagina van het Agentschap Wegen en Verkeer lees je meer info over de hinder en omleidingen.
- Aanvullend krijgen inwoners, handelaars, verblijvers en bezoekers van het Donkgebied onderstaande folder in de brievenbus over de bereikbaarheid.
Wat met De Lijn?
- De bus van Schoonaarde naar Overmere volgt de normale route en bedient de normale haltes.
- In de tegengestelde richting kan de bus de omleiding via de binnenwegen niet volgen. De bus richting Berlare rijdt daarom om via Gentsesteenweg - Kamershoek - Schuitje - Koolstraat - Gaver - Dorp. De haltes tussen Klappel en Berlare kerk worden dus niet bediend. De dichtstbijzijnde haltes zijn Klappel en Berlare Dorp. Raadpleeg de routeplanner van De Lijn voor details.